siatkowkajastrzebie.pl
Łukasz Kaczmarek

5Łukasz Kaczmarek

Atakujący

Wzrost
204 cm
Narodowość
🇵🇱 Polska
Rok urodzenia
1994

Zdjęcie: Mati299 · CC0 · commons.wikimedia.org

Łukasz Kaczmarek statystyki

Statystyki kariery

Łączne statystyki kariery: Łukasz Kaczmarek
Statistica Valore
attack_blocked 680
attack_errors 473
attack_perfect 3879
attack_perfect_pct 47.0296
attack_total 8248
block_points 442
block_points_per_set 0.3922
matches 314
points 4587
reception_errors 34
reception_negative 119
reception_perfect 38
reception_perfect_pct 11.3095
reception_total 336
serve_aces 266
serve_aces_per_set 0.236
serve_errors 635
serve_total 4099
sets 1127

Statystyki sezonowe (klub)

Statystyki: Łukasz Kaczmarek według sezonu
Sezon Drużyna Competizione Statystyki
2026/2027 Asseco Resovia Rzeszów PlusLiga
  • Numer na koszulce: 5
  • position: Atakujący
2025/2026 JSW Jastrzębski Węgiel PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2024/2025 JSW Jastrzębski Węgiel PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2023/2024 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2022/2023 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2021/2022 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2020/2021 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2019/2020 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2018/2019 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2017/2018 Cuprum Lubin PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2016/2017 Cuprum Lubin PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Atakujący
2015/2016 Cuprum Lubin PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący

Bilans klubowych występów atakującego w PlusLidze

Łukasz Kaczmarek
@lukasz_kaczmarek.94 via Instagram · © @lukasz_kaczmarek.94 · Źródło: instagram.com

W 314 meczach rozegranych w polskiej PlusLidze Łukasz Kaczmarek zanotował 4587 punktów, co stanowi średnio ponad 14,6 punktu na mecz. Atakujący zagrał 1127 setów, z czego w ataku zanotował 3879 zagrań pewnych przy ogólnej liczbie 8248 prób, osiągając dokładność 47,0%. Oprócz punktów ze smaszu Kaczmarek zdobył 442 punkty z bloku oraz 266 asów serwisowych z 4099 wykonanych podań. Liczby ujawniają konstytentnego strzelca, któremu niewiele brakowało do półtorej dekady punktów w starciach ligowych, szczególnie biorąc pod uwagę niezawodność w wykonywaniu ataków podstawowych.

Kaczmarek w Cuprum Gorzów

Historia zawodnika obejmuje również występy w drużynie Cuprum Gorzów. Brak szczegółowych danych dotyczących sezonu pobytu w tym zespole uniemożliwia precyzyjne datowanie tego okresu karierowego. Informacja o grze w Cuprum Gorzów wskazuje na rozbudowaną ścieżkę rozwojową zawodnika na różnych etapach jego drogi w siatkówce. Kluby, w których grał Łukasz Kaczmarek, obejmują zarówno drużyny z głównych rozgrywek, jak i mniejsze ośrodki szkoleniowe.

Łukasz Kaczmarek w sezonie 2015/16

W sezonie 2015/16 Łukasz Kaczmarek grał dla Cuprum Lubin w rozgrywkach PlusLigi, noszący numer 2 na koszulce. W tamtym okresie pełnił rolę przyjmującego, stanowiąc część ofensywnego zestawu drużyny z Dolnego Śląska. Sezon był etapem rozwojowym w jego karierze zawodowej w najwyższej klasie rozgrywek polskiej siatkówki. Praca w Cuprum pozwoliła mu zdobywać doświadczenie wśród konkurencji PlusLigi.

Sezon 2016/17 w Cuprum Lubin

Sezon 2016/17 Kaczmarek spędził nadal w Cuprum Lubin, ale już na pozycji atakującego, zachowując numer 2. Ta zmiana pozycji oznaczała ewolucję w jego roli zawodnika i potencjalnie większą odpowiedzialność w ataku zespołu. Rozgrywki PlusLigi stanowiły platformę do ugruntowania pozycji w elitach polskiej siatkówki i dalszego rozwoju umiejętności w najwyższej klasie. Doświadczenie w Cuprum przyczyniło się do jego późniejszych transferów do większych klubów.

Łukasz Kaczmarek w sezonie 2017/18 — Cuprum Lubin

W sezonie 2017/18 Łukasz Kaczmarek grał w Cuprum Lubin, występując w ataku pod numerem 2 w rozgrywkach PlusLigi. Był to trzeci sezon zawodnika w Lubinie, gdzie rozwijał swoją karierę na polskiej ligowej scenie. W klubie z Dolnego Śląska Kaczmarek pracował nad podniesieniem swojego poziomu, stanowiąc część drużyny walczącej w kraju o czołowe lokaty. Sezon w Lubinie stanowił dla niego ważny etap przejściowy przed przeniesieniem się do jednego z czołowych ośrodków siatkarskich Polski.

Sezon 2018/19 — Łukasz Kaczmarek w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sezon 2018/19 przyniósł zmianę dla Łukasza Kaczmareka, który przeniósł się do ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Atakujący nosił w tym sezonie numer 2 i grał w PlusLidze, dołączając do jednego z najsilniejszych ośrodków siatkarskich w Polsce. Kędzierzyn-Koźle to prestiżowy klub z bogatą tradycją, stawiający ambitne cele sportowe. Przenosiny Kaczmareka oznaczały wejście zawodnika na wyższy poziom rozgrywek, gdzie miał szansę rywalizować z najlepszymi atakującymi ligii.

Łukasz Kaczmarek w Grupie Azoty ZAKSA — sezon 2019/20

W sezonie 2019/20 Łukasz Kaczmarek kontynuował przygodę w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, teraz występującej pod nazwą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Atakujący nosił numer 2 w PlusLidze, umacniając swoją pozycję w drużynie. Sezon przypadł w okresie początkowego etapu zawodnika w zespole, kiedy pracował nad zdobyciem doświadczenia w elitarnych rozgrywkach. Kaczmarek był częścią składu klubu aspirującego do najwyższych celów w polskiej siatkówce.

Łukasz Kaczmarek w Grupie Azoty ZAKSA — sezon 2020/2021

W sezonie 2020/2021 Łukasz Kaczmarek grał w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na pozycji atakującego z numerem 2 koszulki w rozgrywkach PlusLigi. To był trzeci rok zawodnika w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie utrzymywał pozycję podstawowego gracza. Sezon ten przypadał na okres pandemii COVID-19 w polskiej siatkówce, co wpłynęło na organizację rozgrywek. Kaczmarek kontynuował grę na wysokim poziomie w czołowym zespole polskiej PlusLigi, wzmacniając linie ataku drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

Łukasz Kaczmarek w Grupie Azoty ZAKSA — sezon 2021/2022

W sezonie 2021/2022 Łukasz Kaczmarek pozostał w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na pozycji atakującego, noszącego przepaskę z numerem 2. To był czwarty sezon zawodnika w drużynie z Kędzierzyna-Koźla. Sezon ten miał już normalny przebieg bez znaczących ograniczeń spowodowanych pandemią. Kaczmarek stanowił kluczowy element ataku zespołu w polskiej PlusLidze, utrzymując regularnie swoją pozycję w składzie podstawowym przez cały sezon.

Łukasz Kaczmarek w Grupie Azoty ZAKSA — sezon 2022/2023

W sezonie 2022/2023 Łukasz Kaczmarek grał w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako atakujący z numerem 2 w PlusLidze. To był piąty kolejny rok zawodnika w Kędzierzynie-Koźlu, co świadczy o stabilności jego pozycji w drużynie. Sezon ten miał pełną skalę rozgrywek bez przeszkód organizacyjnych. Kaczmarek utrzymywał wysoką pozycję w hierarchii atakujących zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

Łukasz Kaczmarek w sezonie 2023/2024 — Grupa Azoty ZAKSA

Sezon 2023/2024 Łukasz Kaczmarek spędził w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rozgrywając mecze w PlusLidze. Atakujący bez zmian nosił numer 2 na koszulce i kontynuował swoją pracę na pozycji przyjmującego w ataku. Ten sezon wpisał się w okres jego wieloletniego pobytu w klubie z Kędzierzyna-Koźla, gdzie rozwijał swoją grę i zdobywał doświadczenie w najwyższej klasy rozgrywkach polskiego volleybolu.

Łukasz Kaczmarek w sezonie 2024/2025 — JSW Jastrzębski Węgiel

W sezonie 2024/2025 Łukasz Kaczmarek przeniósł się do JSW Jastrzębskiego Węgla, gdzie mierzy się z wyzwaniami PlusLigi. Na koszulce z numerem 2 gra na pozycji atakującego, stanowiąc część ofensywnego potencjału zespołu z Jastrzębia. Ten transfer stanowił nowy etap w jego karierze zawodowej na najwyższym poziomie rozgrywek polskich.

Łukasz Kaczmarek w sezonie 2025/2026 — JSW Jastrzębski Węgiel

W sezonie 2025/2026 Łukasz Kaczmarek pozostał w JSW Jastrzębskim Węglu, kontynuując grę w PlusLidze. Atakujący pods tym samym numerem 2 koszulki prowadził grę w ataku dla zespołu z Jastrzębia. Drugi rok pobytu w klubie pozwolił zawodnikowi pogłębiać współpracę ze swoją drużyną w polskich rozgrywkach najwyższej klasy.

Łukasz Kaczmarek w sezonie 2026/2027 — Asseco Resovia Rzeszów

Łukasz Kaczmarek grał w sezonie 2026/2027 dla Asseco Resovia Rzeszów w PlusLidze na pozycji atakującego z numerem koszulki 5. Wysokościowy atakujący, urodzony 29 czerwca 1994 roku, okazał się pożytecznym zawodnikiem dla drużyny z Rzeszowa. W trakcie rozgrywek ligowych kontynuował swoją karierę w najwyższej klasie rozgrywek polskiej siatkówki mężczyzn. Doświadczenie zdobyte wcześniej w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz JSW Jastrzębskim Węglu transferowało się na wyniki osiągane w barwach rzeszowskiego zespołu.

Źródło: plusliga

Najczęstsze pytania

Jakie są główne statystyki kariery Łukasza Kaczmaraka?

Łukasz Kaczmarek rozegrał 311 meczów i zdobył 4586 punktów w trakcie kariery. Zanotował 3878 udanych ataków przy 47% skuteczności, 266 asów serwisowych i 442 punkty z bloków na przestrzeni 1118 setów.

W jakich klubach grał Łukasz Kaczmarek?

Zawodnik reprezentował SMS Łódź, TS Victoria PWSZ Wałbrzych, Cuprum Lubin, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, JSW Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów. Gra w Resovii Rzeszów jako atakujący z numerem 5.

Ile meczów rozegrał Łukasz Kaczmarek?

W swojej karierze Kaczmarek rozegrał 311 meczów, grając przeważnie na pozycji atakującego. Statystyki obejmują lata spędzone w polskiej lidze najwyższej i niższych rangach.

Jakie były najlepsze lata Łukasza Kaczmaraka statystycznie?

Zawodnik przez sześć sezonów grał w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od 2018/19 do 2023/24, nosząc numer 2. Okres ten obejmuje znaczną część jego 4586 punktów zdobytych w karierze.